Afyon Emaye

Neden Emaye

Emaye, camın toz haline getirilmesi ve soğuk haddelenmiş DKP saç üzerinde birleşmesiyle üretilen organik bir malzemedir. Emaye ile yapılan kaplama sayesinde, üretilen mutfak araç ve gereçleri, paslanmaya karşı güvenlidir.

Emaye kaplama, üretilen mutfak araç ve gereçlerinin hem dayanıklılığını hem de organik bir malzeme olan camın öğütülmesi ile yapılan kaplama, ürünlerin sağlıklı kullanımını temin eder.

Emaye kaplama, teknik olarak saç adı verilen malzeme yüzeyine yaklaşık 850 °C’de yapıştığı için mutfak kullanımında ekstra bir dayanıklılık sağlar ve pişirilen gıda maddelerine saç malzemenin salınım yapmasını engeller. Bu sayede mutfağınızda pişirilen gıda maddeleri diğer mutfak araç ve gereçlerine göre daha sağlıklı olur. Pişirilen gıda maddeleri lezzetini kaybetmez.

Emaye kaplamanın dayanıklılığı aynı zamanda mutfak araç ve gereçlerinin indüksiyon (elektrikli) ocaklar dâhil olmak üzere tüm ocaklarda kullanılmasını ve bulaşık makinesinde yıkandığında zarar görmemesini sağlar.

 Emaye mutfak gereçlerinin bir diğer faydası da anti bakteriyel bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle saklama sırasında gıda maddelerinin daha uzun süre bozulmaksızın muhafaza olmasını sağlar. Aynı zamanda alerjik reaksiyonları da engeller.

Emaye mutfak gereçlerinin yüzeyinde yer alan katmanın hızlı ısı alış verişi sayesinde enerji tasarrufu da sağlar.

Emaye mutfak gereçleri çok işlevseldir. Emaye mutfak ürünlerinde hem pişirme, hem saklama hem de saklama sonrasında ısıtma için ayrı araç ve gereçlerin kullanılmasına gerek yoktur.

Emaye yüzeyinin pürüzsüz oluşu yıkanmasını kolaylaştırır. Böylece hem zamandan hem de deterjandan tasarruf sağlar.

Emaye, UV ışınlarına dayanıklı olduğu için rengini yıllarca korur.

Emaye mutfak ürünleri, buzdolabında ve dondurucu da muhafaza için uygundur.

Emaye kaplama sayesinde, mutfak araç ve gereçleri içerisine konulan gıda maddelerinin asitlere karşı dirençli olmasını temin eder.

Emaye yüzeyine yapılan desenler ürünlerin estetik açıdan daha güzel görünmesini sağlar.

Güncel Kataloğumuz için Tıklayınız